Nauka w klasie wojskowej wspomaga każdego ucznia przy wyborze dalszej drogi życiowej. Pozwala na solidne przygotowanie młodego człowieka do podjęcia nauki
na uczelniach wyższych "mundurowych", dwuletnich szkołach podoficerskich, czy pracy w wojsku, policji, służbie więziennej, straży pożarnej, straży miejskiej lub straży granicznej, w administracji samorządowej i rządowej na stanowiskach związanych z obronnością, zarządzaniem kryzysowym i obroną cywilną. Po jej ukończeniu można studiować na takich kierunkach cywilnych jak bezpieczeństwo wewnętrzne, stosunki międzynarodowe i administracja.

 

                Program zajęć w tej klasie jest dostosowany do wymagań stawianych kandydatom w czasie rekrutacji do służb mundurowych. Dzięki współpracy z różnymi podmiotami uczniowie tej klasy będą mogli nie tylko ćwiczyć na obiektach szkoleniowych jednostek wojskowych, ale również korzystać ze specjalistycznego sprzętu używanego przez Wojsko Polskie. W trakcie trzech lat spędzonych w klasie wojskowej uczniowie nauczą się musztry, strzelania sportowego, strzelania z broni bojowej, wojskowych systemów walki wręcz, taktyki zielonej i czarnej, obrony przed bronią chemiczną, topografii wojskowej, łączności. Zapoznają się z działaniem różnych formacji mundurowych.

 

 

            

O nas

Dysponujemy dobrą bazą dydaktyczną, która jest stale uzupełniana i modernizowana, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej szkoły. W bibliotece szkolnej funkcjonuje Centrum Multimedialne, gdzie każdy uczeń ma dostęp do Internetu.

Gwarantujemy wysoki poziom nauczania. Oferujemy małe grupy językowe. W szkole wykłada stała i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Rozwój młodzieży odbywa się pod opieką specjalistów. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną uczniowi, otwartą na problemy i oczekiwania młodego pokolenia.

Dowiedz sie więcej o szkole

Kontakt

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie
47-320 Gogolin, ul. Szkolna 27
77 466 62 35
77 466 62 35
sekretariat@gogolin.com.pl
Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie
Wewnętrzne numery telefonów
Sekretariat LO - wew. 1
Fax - wew. 2
Pokój nauczycielski - wew. 3
Księgowość - wew. 4
Pedagog - wew. 6

Ostatni artykuł

15
Lut2021

Liczba Pi w obiektyw...

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Liczba Pi w obiektywie”. Uczestnicy sam...

11
Lut2021

Dzień Pisania Piórem

Czy wiedzieliście, że 12 lutego przypada święto "Dzień Pisania Piórem"? Postanowiłam więc wykorzysta...

09
Lut2021

Dzień Tabel

Kilka dni temu obchodziliśmy Dzień Tabel, my przypominamy naszą, stworzoną w zeszłym roku. Jeszcze b...

Informacje

Najważniejsze informacje potrzebne do codziennego używania. Możesz zobaczyć plan lekcji, poznać najważniejsze wydarzenia w danym roku kalendarzowym czy też zalogować się do eDziennika. Zachęcamy do zapoznania się.

eDziennik

Zaloguj się do dziennika elektronicznego. Opolska eSzkoła to model opolskiej oświaty, który opiera się na technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Kalendarz

Zapoznaj się kalendarzem na dany rok szkolny. Możesz zobaczyć jakie wydarzenia będą odbywały się w naszej szkole.