Nauka w klasie wojskowej wspomaga każdego ucznia przy wyborze dalszej drogi życiowej. Pozwala na solidne przygotowanie młodego człowieka do podjęcia nauki
na uczelniach wyższych "mundurowych", dwuletnich szkołach podoficerskich, czy pracy w wojsku, policji, służbie więziennej, straży pożarnej, straży miejskiej lub straży granicznej, w administracji samorządowej i rządowej na stanowiskach związanych z obronnością, zarządzaniem kryzysowym i obroną cywilną. Po jej ukończeniu można studiować na takich kierunkach cywilnych jak bezpieczeństwo wewnętrzne, stosunki międzynarodowe i administracja.

 

                Program zajęć w tej klasie jest dostosowany do wymagań stawianych kandydatom w czasie rekrutacji do służb mundurowych. Dzięki współpracy z różnymi podmiotami uczniowie tej klasy będą mogli nie tylko ćwiczyć na obiektach szkoleniowych jednostek wojskowych, ale również korzystać ze specjalistycznego sprzętu używanego przez Wojsko Polskie. W trakcie trzech lat spędzonych w klasie wojskowej uczniowie nauczą się musztry, strzelania sportowego, strzelania z broni bojowej, wojskowych systemów walki wręcz, taktyki zielonej i czarnej, obrony przed bronią chemiczną, topografii wojskowej, łączności. Zapoznają się z działaniem różnych formacji mundurowych.

 

 

            

O nas

Dysponujemy dobrą bazą dydaktyczną, która jest stale uzupełniana i modernizowana, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej szkoły. W bibliotece szkolnej funkcjonuje Centrum Multimedialne, gdzie każdy uczeń ma dostęp do Internetu.

Gwarantujemy wysoki poziom nauczania. Oferujemy małe grupy językowe. W szkole wykłada stała i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Rozwój młodzieży odbywa się pod opieką specjalistów. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną uczniowi, otwartą na problemy i oczekiwania młodego pokolenia.

Dowiedz sie więcej o szkole

Kontakt

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie
47-320 Gogolin, ul. Szkolna 27
77 466 62 35
77 466 62 35
sekretariat@gogolin.com.pl
Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie
Wewnętrzne numery telefonów
Sekretariat LO - wew. 1
Fax - wew. 2
Pokój nauczycielski - wew. 3
Księgowość - wew. 4
Pedagog - wew. 6

Ostatni artykuł

09
Lip2021

Wasz sukces jest rów...

Drodzy Absolwenci, gratulujemy wyników tegorocznej matury. Wasz sukces jest również naszym sukcesem....

30
Cze2021

Odbiór świadectw mat...

Zapraszamy po odbiór świadectw maturalnych oraz zaświadczeń dla uczniów klasy mundurowej dnia  ...

28
Cze2021

Zakończenie roku 2B

Klasa 2B również świętowała pożegnanie roku szkolnego 2020/21:

28
Cze2021

Zakończenie roku 2C

Dziś uczniowie zakończyli jakże trudny rok szkolny. Gratulacje dla wszystkich, którzy mimo wszystko...

Informacje

Najważniejsze informacje potrzebne do codziennego używania. Możesz zobaczyć plan lekcji, poznać najważniejsze wydarzenia w danym roku kalendarzowym czy też zalogować się do eDziennika. Zachęcamy do zapoznania się.

eDziennik

Zaloguj się do dziennika elektronicznego. Opolska eSzkoła to model opolskiej oświaty, który opiera się na technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Kalendarz

Zapoznaj się kalendarzem na dany rok szkolny. Możesz zobaczyć jakie wydarzenia będą odbywały się w naszej szkole.