26 listopada grupa licealistów wraz z opiekunami: Moniką Jarosz i Beata Durską udała się do Krakowa. Niestety Kraków przywitał nas strugami deszczu, ale mimo niesprzyjającej pogody ruszyliśmy na podbój tego magicznego miasta. Pierwsze kroki skierowaliśmy do słynnej Rydlówki, gdzie 121 lat temu, właśnie w listopadzie odbyło się huczne wesele Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajjczykównej. To tu Stanisław Wyspiański stojąc w drzwiach obserwował biesiadników i zaraz potem napisał swój słynny dramat "Wesele".

Padający deszcz nie stał się przeszkodą w spacerze uliczkami krakowskimi i podziwianiem  wielu ciekawych miejsc. Magii dodawał zorganizowany na krakowskimi rynku Jarmak Bożonarodzeniowy oraz przepiękna choinka udekorowana elementami zloto-srebrnymi. Motywem przewodnim dekoracji w tym roku stały się arrasy wawelskie, stąd właśnie kolory złoty i srebrny, jak również motywy roślinne i zwierzęce.

Wieczór spędziliśmy w Teatrze Juliusza Słowackiego oglądając przedstawienie"Lalka", gdzie na scenie mogliśmy zobaczyć wielu znanych z ról serialowych aktorów, choćby: Krzysztofa Piątkowskiego czy Mateusza Janickiego.

Współczesna wersja "Lalki" była zaskakująca, a jej reżyser Wojtek Klemm  przedstawił nam powieść jako kilka uwag o rodzinie, przyjaźni i seksualności. No i zapewne możemy zadać sobie pytanie: czy romantyzm był chorobą? gdy śledzimy postacie Rzeckiego i Wokulskiego.

Zmęczeni, zmoknięci, ale zapewne pełni wrażeń wróciliśmy do Gogolina, który ku naszemu zaskoczeniu, przywitał nas dla odmiany śniegiem.

O nas

Dysponujemy dobrą bazą dydaktyczną, która jest stale uzupełniana i modernizowana, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej szkoły. W bibliotece szkolnej funkcjonuje Centrum Multimedialne, gdzie każdy uczeń ma dostęp do Internetu.

Gwarantujemy wysoki poziom nauczania. Oferujemy małe grupy językowe. W szkole wykłada stała i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Rozwój młodzieży odbywa się pod opieką specjalistów. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną uczniowi, otwartą na problemy i oczekiwania młodego pokolenia.

Dowiedz sie więcej o szkole

Kontakt

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie
47-320 Gogolin, ul. Szkolna 27
77 466 62 35
77 466 62 35
sekretariat@gogolin.com.pl
Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie
Wewnętrzne numery telefonów
Sekretariat LO - wew. 1
Fax - wew. 2
Pokój nauczycielski - wew. 3
Księgowość - wew. 4
Pedagog - wew. 6

Ostatni artykuł

20
Sty2022

3C odrabiała zaległą...

Podczas wczorajszej godziny wychowawczej klasa 3C odrabiała zaległą "wigilię" klasową organizując sp...

18
Sty2022

Dziś praca w laborat...

Powstają całe zestawy do pielęgnacji ciała: czekoladowe i kokosowe peelingi, zmysłowe perfumy, oliwy...

18
Sty2022

Nie ma nudy...

W zeszły piątek nasi mundurowi doskonalili swoje umiejętności na strzelnicy w Głogówku.

05
Sty2022

Ogólnopolski test or...

Wkraczamy w Nowy Rok z dyplomami uznania za zmagania z ortografią. Uczniowie klas 3C-Julia Guga, Kam...

Informacje

Najważniejsze informacje potrzebne do codziennego używania. Możesz zobaczyć plan lekcji, poznać najważniejsze wydarzenia w danym roku kalendarzowym czy też zalogować się do eDziennika. Zachęcamy do zapoznania się.

eDziennik

Zaloguj się do dziennika elektronicznego. Opolska eSzkoła to model opolskiej oświaty, który opiera się na technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Kalendarz

Zapoznaj się kalendarzem na dany rok szkolny. Możesz zobaczyć jakie wydarzenia będą odbywały się w naszej szkole.