Uczniowie klas wojskowych w dniach od 20-24 września brali udział w obozie szkoleniowym zorganizowanym przez żołnierzy z 2 batalionu 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Mimo zmagań z kaprysami pogody czas spędzony na poligonie okazał się bardzo owocny. Uczniowie mieli możliwość poznać zasady bezpiecznego posługiwania się bronią oraz techniki strzelania w różnych postawach. Przeprowadzone również zostały zajęcia z łączności, m.in. praca na radiostacjach przenośnych małej mocy UKF oraz na przewodowych środkach łączności. Udostępniono uczniom trenażery strzeleckie m.in. symulator strzelań „Czantoria” oraz urządzenia „Cyklop". Marsz na azymut oraz marsz ubezpieczony to kolejne zdobywane umiejętności. Młodzież doskonaliła umiejętności udzielania pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach zagrożenia życia. Podpułkownik Dariusz Hadała wyraził słowa uznania za wkład i zaangażowanie młodzieży we wszystkie przedsięwzięcia szkoleniowe. Gratuluję wszystkim uczestnikom obozu. Trzeba przyznać, że trochę było bez Was pusto na szkolnych korytarzach. Dziękuję opiekunom: panu porucznikowi Witoldowi Gawłowskiemu i Panu Markowi Michalskiemu.

B.Jakubowicz

O nas

Dysponujemy dobrą bazą dydaktyczną, która jest stale uzupełniana i modernizowana, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej szkoły. W bibliotece szkolnej funkcjonuje Centrum Multimedialne, gdzie każdy uczeń ma dostęp do Internetu.

Gwarantujemy wysoki poziom nauczania. Oferujemy małe grupy językowe. W szkole wykłada stała i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Rozwój młodzieży odbywa się pod opieką specjalistów. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną uczniowi, otwartą na problemy i oczekiwania młodego pokolenia.

Dowiedz sie więcej o szkole

Kontakt

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie
47-320 Gogolin, ul. Szkolna 27
77 466 62 35
77 466 62 35
sekretariat@gogolin.com.pl
Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie
Wewnętrzne numery telefonów
Sekretariat LO - wew. 1
Fax - wew. 2
Pokój nauczycielski - wew. 3
Księgowość - wew. 4
Pedagog - wew. 6

Ostatni artykuł

07
Gru2021

Do nas przyszedł Mik...

W dniu jego święta ubieraliśmy naszą szkolną choinkę, klasy przygotowały ozdoby konkursowe, a ci grz...

01
Gru2021

To był prawdziwy zry...

Jesteście wspaniali, a pomaganie to fantastyczne uczucie. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przycz...

30
Lis2021

SPORTOWY TALENT 2021...

https://nto.pl/p/kandydaci/plebiscyt-sportowy-2021%2C1010751/?groupId=101127

Informacje

Najważniejsze informacje potrzebne do codziennego używania. Możesz zobaczyć plan lekcji, poznać najważniejsze wydarzenia w danym roku kalendarzowym czy też zalogować się do eDziennika. Zachęcamy do zapoznania się.

eDziennik

Zaloguj się do dziennika elektronicznego. Opolska eSzkoła to model opolskiej oświaty, który opiera się na technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Kalendarz

Zapoznaj się kalendarzem na dany rok szkolny. Możesz zobaczyć jakie wydarzenia będą odbywały się w naszej szkole.