Pandemia koronawirusa (COVID-19) spowodowała, iż znaleźliśmy się nagle w sytuacji, która budzi w nas wiele emocji – przede wszystkim lęk i strach, ale również złość, smutek czy zniechęcenie. Musimy odnaleźć się w nowej rzeczywistości, w której czeka na nas sporo ograniczeń i niepewności. Z całą mocą można stwierdzić, że emocje odgrywają bardzo ważną rolę w ludzkim życiu – wskazują nam choćby to, co jest dla nas dobre, a co już niekoniecznie. A jakie emocje przeżywają nasi uczniowie i nauczyciele w okresie epidemii? Aby tego się dowiedzieć, została opracowana ankieta online zawierająca jedno pytanie, a właściwie polecenie:

Wymień emocje, które towarzyszą Ci w okresie epidemii.

Kopiując link do ankiety, przesłany przez pedagoga szkolnego na pocztę w e-dzienniku, ankietowani mogli wymienić trzy emocje. Wpisywane słowa utworzyły chmurę: im częściej wpisywane słowo, tym większy jest jego rozmiar w chmurze. W badaniu, które trwało od 8 maja do 18 maja, wzięło udział 36 uczniów oraz 10 nauczycieli.

Wyniki wskazują na to, że zarówno uczniom, jak i nauczycielom najczęściej w czasie epidemii towarzyszy SMUTEK. Wśród nauczycieli często się pojawia NIEPEWNOŚĆ ZNIECHĘCENIE, OBAWA, NIEPOKÓJ, FRUSTRACJA, STRACH. Uczniom często towarzyszy ZNUDZENIE, TĘSKNOTA, NUDA, ZMECZENIE, STRES, a jednocześnie SZCZĘŚCIE, SPOKÓJ, NADZIEJA, RADOŚĆ.

Młodość ma swoje uroki, dużo pozytywnej energii mimo wszystko. Tak trzymać!!!

O nas

Dysponujemy dobrą bazą dydaktyczną, która jest stale uzupełniana i modernizowana, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej szkoły. W bibliotece szkolnej funkcjonuje Centrum Multimedialne, gdzie każdy uczeń ma dostęp do Internetu.

Gwarantujemy wysoki poziom nauczania. Oferujemy małe grupy językowe. W szkole wykłada stała i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Rozwój młodzieży odbywa się pod opieką specjalistów. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną uczniowi, otwartą na problemy i oczekiwania młodego pokolenia.

Dowiedz sie więcej o szkole

Kontakt

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie
47-320 Gogolin, ul. Szkolna 27
77 466 62 35
77 466 62 35
sekretariat@gogolin.com.pl
Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie
Wewnętrzne numery telefonów
Sekretariat LO - wew. 1
Fax - wew. 2
Pokój nauczycielski - wew. 3
Księgowość - wew. 4
Pedagog - wew. 6

Ostatni artykuł

14
Lip2020

Godziny pracy sekret...

Uwaga - czasowe zmiany pracy sekretariatu: W dniach 20-27 lipca 2020 r. sekretariat szkoły będzie cz...

14
Lip2020

Podręczniki 2020/21

Wykaz podręczników na rok szkolny 2020/2021

30
Cze2020

Rekrutacja 2020/2021

Rekrutacja do klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Gogolinie na rok szkol...

Informacje

Najważniejsze informacje potrzebne do codziennego używania. Możesz zobaczyć plan lekcji, poznać najważniejsze wydarzenia w danym roku kalendarzowym czy też zalogować się do eDziennika. Zachęcamy do zapoznania się.

eDziennik

Zaloguj się do dziennika elektronicznego. Opolska eSzkoła to model opolskiej oświaty, który opiera się na technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Plan lekcji

Zapoznaj się z planem zajęć liceum. Zobacz, która klasa, w której sali i z jakim nauczycielem ma zajęcia lekcyjne.

Kalendarz

Zapoznaj się kalendarzem na dany rok szkolny. Możesz zobaczyć jakie wydarzenia będą odbywały się w naszej szkole.