Jestem uczennicą drugiej klasy liceum. Plan na tegoroczną promocję wynikł z chęci zaangażowania wszystkich klas równocześnie, ukazania jak wiele możemy zrobić. Dopiero zaczęliśmy przygotowywać się do projektu, ale zdradzimy mały szczegół. Opieramy się na historii. Mianowicie na motywach Powstania Warszawskiego. W końcu brali w nim udział młodzi ludzie. Ludzie w naszym wieku. Walczyli o wolność dla nas, ginęli choć mieli przed sobą całe życie. Chcemy im w ten sposób oddać należytą cześć i przypomnieć rówieśnikom jak wiele pomimo młodego wieku jesteśmy w stanie zdziałać.
Podczas próbnych przymiarek do pierwszego etapu promocji dowiedzieliśmy się jednak, że nasza szkoła może zostać zamknięta. Szkoła z wieloletnią historia, szkoła w której żyjemy jak wielka rodzina, szkoła która jest naszym drugim domem. Wielu ludzi pytało mnie, kiedy po trzech latach gimnazjum postanowiłam pozostać w tym budynku, dlaczego to robię? Czy nie mam ochoty na lepszą perspektywę. Lepszą perspektywę? Nie wyobrażam sobie być w innym liceum, to nie tylko szkoła, to także doświadczenia, mentorzy, przyjaciele na całe życie. Kiedyś młodzi ludzie walczyli o wolność, teraz my będziemy walczyli o coś innego. Zrobimy wszystko, żeby pokazać, że to nie tylko promocja, czy szkoła. To część życia wielu ludzi, którzy spędzili najlepsze lata swojej młodości w tym budynku, z ludźmi którzy im dali lepsze perspektywy na przyszłe życie. Podobno młodzi są przyszłością tego kraju... To dlaczego władza ogranicza nam głos i zabiera nasze możliwości?

Paulina Tazbir, kl. 2B

O nas

Dysponujemy dobrą bazą dydaktyczną, która jest stale uzupełniana i modernizowana, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej szkoły. W bibliotece szkolnej funkcjonuje Centrum Multimedialne, gdzie każdy uczeń ma dostęp do Internetu.

Gwarantujemy wysoki poziom nauczania. Oferujemy małe grupy językowe. W szkole wykłada stała i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Rozwój młodzieży odbywa się pod opieką specjalistów. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną uczniowi, otwartą na problemy i oczekiwania młodego pokolenia.

Dowiedz sie więcej o szkole

Kontakt

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie
47-320 Gogolin, ul. Szkolna 27
77 466 62 35
77 466 62 35
sekretariat@gogolin.com.pl
Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie
Wewnętrzne numery telefonów
Sekretariat LO - wew. 1
Fax - wew. 2
Pokój nauczycielski - wew. 3
Księgowość - wew. 4
Pedagog - wew. 6

Ostatni artykuł

21
Maj2020

Analiza wyników anki...

Pandemia koronawirusa (COVID-19) spowodowała, iż znaleźliśmy się nagle w sytuacji, która budz...

19
Maj2020

Godziny wychowawcze...

Godziny wychowawcze na odległość - to też sposób na poszukiwanie wartości i właściwej drogi w...

18
Maj2020

Internetowe Dni Otwa...

Drodzy Maturzyści,uprzejmie informuję, że w dniach 20-22.05.2020 r. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa...

13
Maj2020

Prawdziwi bohaterowi...

W dzisiejszych czasach praca medyków – lekarzy, pielęgniarek, ratowników medyczn...

Informacje

Najważniejsze informacje potrzebne do codziennego używania. Możesz zobaczyć plan lekcji, poznać najważniejsze wydarzenia w danym roku kalendarzowym czy też zalogować się do eDziennika. Zachęcamy do zapoznania się.

eDziennik

Zaloguj się do dziennika elektronicznego. Opolska eSzkoła to model opolskiej oświaty, który opiera się na technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Plan lekcji

Zapoznaj się z planem zajęć liceum. Zobacz, która klasa, w której sali i z jakim nauczycielem ma zajęcia lekcyjne.

Kalendarz

Zapoznaj się kalendarzem na dany rok szkolny. Możesz zobaczyć jakie wydarzenia będą odbywały się w naszej szkole.