W tym tygodniu świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków.
Jest to święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w krajach europejskich w dniu 26 września. Jego celem jest popularyzowanie różnorodności językowej oraz motywowanie obywateli Unii Europejskiej do nauki języków obcych.


Poszczególne klasy liceum przygotowały w związku ze świętem dekoracje na drzwiach swoich klas. Zawierały one flagi i symbole wcześniej wylosowanych krajów europejskich, kilka przydatnych zwrotów, a także przepisy i zdjęcia popularnych dań.
Dziś prace uczniów zostały ocenione z uwzględnieniem, między innymi, staranności wykonania i kreatywności. Dodatkowe punkty otrzymały klasy 1C (za przygotowanie pysznych duńskich kanapek z jajkiem i cebulą) oraz 1B i 2B (za punktualną realizację zadania).
Najwyższy wynik, bo aż 19 pkt. uzyskała klasa 1C, która przygotowała imponującą dekorację zawierającą ciekawostki o Danii. Zaraz za nią, z wynikiem 17 pkt., uplasowały się klasy 1B (Grecja) i 3A (Wielka Brytania).
Klasy 1A i 3B nie wzięły tym razem udziału w naszej zabawie, jednak mamy nadzieję, że uczniowie zainspirowani pomysłowością kolegów i koleżanek z pozostałych klas, zaangażują się w kolejne projekty.
Serdecznie dziękujemy pomysłowym uczniom, a także wychowawcom, którzy pokierowali pracą swoich podopiecznych! Dzięki Wam będziemy mogli zapytać o hasło do WiFi, będąc na wycieczce w Danii, wyznać miłość przystojnemu Grekowi, a nawet poprosić o frytki we włoskiej restauracji. Mogliśmy też podziwiać piękne krajobrazy kazaskie i brytyjskie.

O nas

Dysponujemy dobrą bazą dydaktyczną, która jest stale uzupełniana i modernizowana, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej szkoły. W bibliotece szkolnej funkcjonuje Centrum Multimedialne, gdzie każdy uczeń ma dostęp do Internetu.

Gwarantujemy wysoki poziom nauczania. Oferujemy małe grupy językowe. W szkole wykłada stała i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Rozwój młodzieży odbywa się pod opieką specjalistów. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną uczniowi, otwartą na problemy i oczekiwania młodego pokolenia.

Dowiedz sie więcej o szkole

Kontakt

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie
47-320 Gogolin, ul. Szkolna 27
77 466 62 35
77 466 62 35
sekretariat@gogolin.com.pl
Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie
Wewnętrzne numery telefonów
Sekretariat LO - wew. 1
Fax - wew. 2
Pokój nauczycielski - wew. 3
Księgowość - wew. 4
Pedagog - wew. 6

Ostatni artykuł

08
Lut2020

Pierwsze pocztówki w...

A tymczasem... Już są! Dotarły do nas pierwsze pocztówki w ramach projektu Postcrossing, do k...

08
Lut2020

Nabór członków Forum...

Marszałek Województwa Opolskiego ogłasza nabór członków Forum Młodzieży Samorzą...

06
Lut2020

LO News nr 7

Tak kończymy I semestr-z nowymi planami i nadziejami na przyszłość.  Gazetka szkolna nr 7 - Lut...

06
Lut2020

Głos młodzieży

Jestem uczennicą drugiej klasy liceum. Plan na tegoroczną promocję wynikł z chęci zaangażowania wszy...

Informacje

Najważniejsze informacje potrzebne do codziennego używania. Możesz zobaczyć plan lekcji, poznać najważniejsze wydarzenia w danym roku kalendarzowym czy też zalogować się do eDziennika. Zachęcamy do zapoznania się.

eDziennik

Zaloguj się do dziennika elektronicznego. Opolska eSzkoła to model opolskiej oświaty, który opiera się na technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Plan lekcji

Zapoznaj się z planem zajęć liceum. Zobacz, która klasa, w której sali i z jakim nauczycielem ma zajęcia lekcyjne.

Kalendarz

Zapoznaj się kalendarzem na dany rok szkolny. Możesz zobaczyć jakie wydarzenia będą odbywały się w naszej szkole.