7 listopada świętujemy rocznicę urodzin wielkiej polskiej uczonej!
Maria Skłodowska-Curie (1867–1934), polska fizyczka i chemiczka, przyczyniła się do opracowania teorii promieniotwórczości, technik rozdzielania izotopów promieniotwórczych oraz odkrycia dwóch nowych pierwiastków chemicznych – radu i polonu. W 1903 r. wraz z mężem i Henrim Becquerelem otrzymała Nagrodę Nobla z fizyki za badania nad promieniotwórczością, a w 1911 r. Nagrodę Nobla z chemii za wydzielenie czystego radu i badanie właściwości chemicznych pierwiastków promieniotwórczych.

Drodzy uczniowie!

Od jakiegoś czasu, ze względu na nauczanie zdalne, nie ma możliwości samodzielnego wypożyczania książek w bibliotece. W związku z tym proponuję Wam konkurs, który zachęci Was do przejrzenia własnych domowych regałów i wyszukania książek, w które moglibyście „ubrać” siebie lub kogoś bliskiego.

Co to jest sleeveface? To zdjęcie przedstawiające osobę z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Ważne jest wkomponowanie okładki w pasujące do niej otoczenie tak, by powstało złudzenie optyczne jedności z książką. Dużą rolę odgrywa tu perspektywa, aranżacja tła, poza czy pasujący strój. Wystarczy wpisać słowo „sleeveface” w wyszukiwarkę, by ukazało Wam się mnóstwo przykładów. Liczy się jednak kreatywność i Wasze oryginalne pomysły! Można w zabawę zaangażować całą rodzinę J

Zdjęcia przysyłajcie na adres mailowy naszego liceum. Czas: do 15.01.2021 roku.

Prace zostaną opublikowane na stronie szkoły oraz powstanie z nich wystawa.

Moi drodzy!

Czy wiecie, co będzie w najbliższą niedzielę? Otóż ta data to Światowy Dzień... Makaronu! Hmm, tak, tak, makaronu, jednego z najpopularniejszych dań na naszych stołach :) Bo któż z nas nie lubi spaghetti czy lazanii, albo choćby zwykłego makaronu z serem? Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej na temat tego włoskiego specjału i poznać kilka tradycyjnych przepisów na jego przyrządzenie, to rzućcie okiem na załączoną gazetkę. Życzę smacznego!

Hanna Włosek

pdf ikonaŚwiatowy Dzień Makaronu

Kochani!
Ponieważ podczas pracy zdalnej nie ma możliwości wypożyczania książek z biblioteki szkolnej, przesyłam Wam kilka linków internetowych, gdzie możecie bezpłatnie znaleźć i pobrać lektury, inne książki, wiersze, w formie pdf-ów, e-book'ów i audiobook'ów.
Sprawdźcie poniższe strony:
1) wolnelektury.pl
2) lektury.gov.pl
3) legalnakultura.pl

Mam nadzieję, że podane linki Wam się przydadzą.
Życzę Wam wszystkim dużo zdrowia i do zobaczenia.

Hanna Włosek

Dzień Mola, ang. Mole Day – nieoficjalne święto obchodzone przez chemików w Ameryce Północnej 23 października pomiędzy godzinami 6:02 AM i 6:02 PM. Data i godzina odnoszą się do stałej Avogadra, której wartość wynosi w przybliżeniu 6,022×10²³ i jest związana z definicją jednostki liczności materii – mola

"Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy,
 kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość,
dobroć i dociekliwy umysł do zachęcania innych do myślenia,  marzenia i działania."

Dziękujemy wszystkim Pracownikom Szkoły.
Uczniowie 

Czy chcielibyśmy ... usuwać przyczynę choroby, a nie tylko leczyć jej objawy? Jest na to sposób. Nagroda Nobla w dziedzinie chemii przyznana w 2020 roku za metodę edycji genów (tzw. CRISPR/Cas, potocznie zwaną "molekularnymi nożyczkami"), która ma naprawiać najbardziej szkodliwe mutacje w genomie człowieka. Metoda pozwala m.in. tworzyć nowe modyfikacje genetyczne roślin uprawnych oraz wprowadzać nowe metody leczenia raka (!) i chorób wrodzonych (!).

Laureatkami zostały dwie badaczki - Emmanuelle Charpentier i Jennifer A. Doudna, które opracowały tę metodę.

Pasjonatów języka angielskiego zapraszamy do udziału w 45 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego, która odbędzie się 6 listopada o godzinie 9:00 w naszej szkole - I etap.
Poniżej link do strony z regulaminem, terminarzem i innymi informacjami na temat konkursu.
Można też tam znaleźć arkusze z ubiegłych lat i sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę.
Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Olimpiadzie prosimy o zgłoszenie się do naszej anglistki - pani M. Jarosz do 9 października.
http://oja.wsjo.pl/

O nas

Dysponujemy dobrą bazą dydaktyczną, która jest stale uzupełniana i modernizowana, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej szkoły. W bibliotece szkolnej funkcjonuje Centrum Multimedialne, gdzie każdy uczeń ma dostęp do Internetu.

Gwarantujemy wysoki poziom nauczania. Oferujemy małe grupy językowe. W szkole wykłada stała i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Rozwój młodzieży odbywa się pod opieką specjalistów. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną uczniowi, otwartą na problemy i oczekiwania młodego pokolenia.

Dowiedz sie więcej o szkole

Kontakt

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie
47-320 Gogolin, ul. Szkolna 27
77 466 62 35
77 466 62 35
sekretariat@gogolin.com.pl
Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie
Wewnętrzne numery telefonów
Sekretariat LO - wew. 1
Fax - wew. 2
Pokój nauczycielski - wew. 3
Księgowość - wew. 4
Pedagog - wew. 6

Ostatni artykuł

07
Lis2020

Maria Skłodowska-Cur...

7 listopada świętujemy rocznicę urodzin wielkiej polskiej uczonej!Maria Skłodowska-Curie (1867–1934)...

05
Lis2020

SLEEVEFACE czyli ubi...

Drodzy uczniowie! Od jakiegoś czasu, ze względu na nauczanie zdalne, nie ma możliwości samodzielnego...

26
Paź2020

Światowy Dzień Makar...

Moi drodzy! Czy wiecie, co będzie w najbliższą niedzielę? Otóż ta data to Światowy Dzień... Makaronu...

22
Paź2020

Książki na czas prac...

Kochani!Ponieważ podczas pracy zdalnej nie ma możliwości wypożyczania książek z biblioteki szkolnej,...

Informacje

Najważniejsze informacje potrzebne do codziennego używania. Możesz zobaczyć plan lekcji, poznać najważniejsze wydarzenia w danym roku kalendarzowym czy też zalogować się do eDziennika. Zachęcamy do zapoznania się.

eDziennik

Zaloguj się do dziennika elektronicznego. Opolska eSzkoła to model opolskiej oświaty, który opiera się na technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Kalendarz

Zapoznaj się kalendarzem na dany rok szkolny. Możesz zobaczyć jakie wydarzenia będą odbywały się w naszej szkole.