Niestety nie każdy  dobrze znosi listopadową aurę w styczniu. Dlatego my proponujemy namiastkę tropików w postaci cytrusowych perfum i kokosowego masełka do ust.

O Tablicy Mendelejewa słyszał chyba każdy, kto nawet niezbyt pilnie uczęszczał na lekcje chemii. Jego pierwowzór został opracowany 150 lat temu, przez rosyjskiego chemika Dmitrija Mendelejewa Stąd ONZ ogłosiła rok 2019 - Międzynarodowym Rokiem Układu Okresowego Pierwiastków Chemicznych. Aby uczcić jedno z najważniejszych osiągnięć w historii nauki uczniowie LO w Gogolinie stworzyli układ okresowy, w którym każdy z nich zaprezentował inny pierwiastek. Wydrukowany "żywy układ okresowy" zawisł na korytarzu szkoły. Zapraszamy do zapoznania się z naszym projektem. Opiekunami przedsięwzięcia byli: Pani Iwona Krawczyk i Pan Jacek Kurek, a główną pracę wykonali: Łukasz Beckers, Agnieszka Zielińska, Wiktoria Szpicka i Sandra Konieczko.

uklad okresowy 001

W piątek klasy biologiczno-chemiczne pod opieką Pani Iwony Krawczyk i Pani Ewy Zimon, jako jedyne na Opolszczyźnie, kolejny raz wzięły udział w warsztatach w Ośrodku "Zdrowa Rodzina", prowadzonym przez najlepsze polskie położne. Położna, Pani Grażyna Zimnal opowiedziała nam na czym polega praca położnej i w jaki sposób opiekuje się mamą i jej dzieckiem. Dowiedzieliśmy się co to są wizyty patronażowe po urodzeniu dziecka i w jaki sposób przygotować organizm do zostania w przyszłości rodzicem.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty

W dniu dzisiejszym odbyły się w naszej szkole Zawody Powiatowe Piłki Siatkowej. Drużyna dziewcząt LO Gogolin wygrała mecz po zaciętej rywalizacji z Zespołem Szkół Zawodowych z Krapkowic 2:1. Nasza szkoła uzyskała awans do półfinałów wojewódzkich w Kędzierzynie-Koźlu. Dziękujemy naszym kibicom za gorący doping a drużynie serdecznie gratulujemy

Dziś w laboratorium chemicznym powstało serum do paznokci. Stworzyliśmy pielęgnujący specyfik na bazie masła czekoladowego, olejku rycynowego i witamin.

Klasa 2B na dzisiejszym przedświątecznym spotkaniu przy opłatku, tradycyjnych potrawach wigilijnych i prezentach wprowadziła się w magiczny świąteczny nastrój. Wraz z wychowawcami Iwoną Krawczyk i Joanną Cybulską życzymy Wesołych Świąt

O nas

Dysponujemy dobrą bazą dydaktyczną, która jest stale uzupełniana i modernizowana, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej szkoły. W bibliotece szkolnej funkcjonuje Centrum Multimedialne, gdzie każdy uczeń ma dostęp do Internetu.

Gwarantujemy wysoki poziom nauczania. Oferujemy małe grupy językowe. W szkole wykłada stała i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Rozwój młodzieży odbywa się pod opieką specjalistów. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną uczniowi, otwartą na problemy i oczekiwania młodego pokolenia.

Dowiedz sie więcej o szkole

Kontakt

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie
47-320 Gogolin, ul. Szkolna 27
77 466 62 35
77 466 62 35
sekretariat@gogolin.com.pl
Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie
Wewnętrzne numery telefonów
Sekretariat LO - wew. 1
Fax - wew. 2
Pokój nauczycielski - wew. 3
Księgowość - wew. 4
Pedagog - wew. 6

Ostatni artykuł

23
Sty2020

Drużyna dziewcząt wy...

Wczoraj drużyna dziewcząt naszego LO rozegrała trudne mecze piłki siatkowej w Kędzierzynie-Koźlu i w...

22
Sty2020

Namiastka tropików

Niestety nie każdy  dobrze znosi listopadową aurę w styczniu. Dlatego my proponujemy namiastkę...

22
Sty2020

Propozycja laborator...

Propozycja laboratorium chemicznego na dzisiejszą szarugę - musujące, nawilżające i pachnące malinam...

22
Sty2020

Studniówka 2020

Nasze klasy na Studiówce

Informacje

Najważniejsze informacje potrzebne do codziennego używania. Możesz zobaczyć plan lekcji, poznać najważniejsze wydarzenia w danym roku kalendarzowym czy też zalogować się do eDziennika. Zachęcamy do zapoznania się.

eDziennik

Zaloguj się do dziennika elektronicznego. Opolska eSzkoła to model opolskiej oświaty, który opiera się na technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Plan lekcji

Zapoznaj się z planem zajęć liceum. Zobacz, która klasa, w której sali i z jakim nauczycielem ma zajęcia lekcyjne.

Kalendarz

Zapoznaj się kalendarzem na dany rok szkolny. Możesz zobaczyć jakie wydarzenia będą odbywały się w naszej szkole.