Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Liczba Pi w obiektywie”. Uczestnicy samodzielnie wykonują zdjęcia, które w ciekawy, oryginalny sposób przedstawiają  liczbę Pi. Wykorzystajcie Wasze zdolności kulinarne, plastyczne, artystyczne... lub zwyczajny, popołudniowy spacer do dostrzeżenia w otaczającej nas codzienności liczbę Pi.

Prosimy o nadsyłanie prac do swoich nauczycieli matematyki w terminie do 7 marca 2021r.

Starania zwycięzców, jaki i wszystkich uczestników konkursu, zostaną docenione.

DAJCIE UPUST SWOIM KREATYWNYM I TWÓRCZYM WIZJOM!

Zespół matematyczek

Czy wiedzieliście, że 12 lutego przypada święto "Dzień Pisania Piórem"? Postanowiłam więc wykorzystać okazję i zaprezentować Wam kilka ciekawostek związanych z historią tego codziennego przyrządu piśmienniczego. Serdecznie zapraszam do obejrzenia prezentacji multimedialnej "Historia piórem pisana".

Pozdrawiam Was ciepło w ten mroźny czas,

Hanna Włosek

 

To właśnie dziś przypada Światowy Dzień Nutelli. Pokażecie nam swoje słoiki? Jak ją jecie? W jakiej wersji lubicie najbardziej? Czekamy na Wasze zdjęcia w komentarzach na FB.

Wiedzieliście, że dziś jest obchodzony Światowy Dzień Rzeźnika i Przemysłu Wędliniarskiego? Jak pokazują poniższe zdjęcia, nasi uczniowie obchodzą go bardzo hucznie ;-) Jutro natomiast inne święto dla łasuchów... Jesteście ciekawi, zajrzyjcie tu jutro...

W związku z tym, że kalendarz jest pełen tego typu miłych okazji do świętowania, Samorząd Uczniowski chciałby Was zachęcić do wspólnych obchodów. Wybierzemy dla Was najciekawsze nietypowe święta i zaprosimy do wrzucania Waszych zdjęć i komentarzy z nimi związanych. Chcemy, żeby było zabawnie, kolorowe i aktywnie. Spróbujmy się trochę rozweselić w tych trudnych czasach. 

To kto jeszcze obchodzi dzisiejsze święto???

20210204153600 002

Do połowy stycznia czekaliśmy na oficjalne wyniki pierwszego etapu Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego organizowanego przez Instytut Matematyki i Kryptologii Wydziału Cybernetyki i Dział Spraw Studenckich WAT w Warszawie. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń szkoły objętej patronatem WAT.

Niemalże, już tradycją jest, iż naszą szkołę reprezentuje silna męska ekipa. W tym roku

w finale, który odbędzie się w 19 marca zmagać się będzie: Wiktor Mrozek z klasy IIIA oraz Łukasz Beckers z klasy IIB

Laureaci konkursu oprócz nagród rzeczowych otrzymują maksymalną liczbę punktów rankingowych (100pkt.) w przypadku ubiegania się o podjęcie cywilnych studiów w WAT, oraz w przypadku ubiegania się na studia WAT w charakterze kandydata na żołnierza zawodowego. Ponadto, laureaci otrzymują prawo do bezpłatnego miejsca w domu studenckim WAT.

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy najlepszym.

Trzymamy za Was kciuki!

Koordynatorki Szkolnego Konkursu WAT
Magdalena Tomeczek i Karina Cebula-Gajowy

0203 

Dziś kolejny kraj anglojęzyczny obchodzi swoje święto. 26 stycznia to Australia Day lub Anniversary Day albo Foundation Day. Jest to dzień upamiętniający założenie pierwszej stałej osady na tym kontynencie. Była to kolonia karna w okolicy Port Jackson dowodzona przez kapitana Arthura Phillipa. Chcesz wiedzieć więcej?

Zachęcamy do zrobienia quizu na temat Australii oraz do poszerzenia swojej wiedzy na temat Australii i obserwowania tegorocznych obchodów na żywo:

 

Witajcie! 

Dziś dobiegła nas wieść o śmierci jednego z najbardziej znanych polskich twórców komiksów - pana Henryka J. Chmielewskiego, szerzej znanego czytelnikom jako Papcio Chmiel, ojciec sympatycznych, niezwykle popularnych już od ponad 60 lat postaci rysunkowych - Tytusa, Romka i A'Tomka. Zachęcam Was do obejrzenia gazetki, którą przygotowałam, aby Wam trochę przybliżyć twórczość tego znakomitego artysty.

Pozdrawiam Was ciepło, dbajcie o siebie,

Hanna Włosek

 

O nas

Dysponujemy dobrą bazą dydaktyczną, która jest stale uzupełniana i modernizowana, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej szkoły. W bibliotece szkolnej funkcjonuje Centrum Multimedialne, gdzie każdy uczeń ma dostęp do Internetu.

Gwarantujemy wysoki poziom nauczania. Oferujemy małe grupy językowe. W szkole wykłada stała i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Rozwój młodzieży odbywa się pod opieką specjalistów. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną uczniowi, otwartą na problemy i oczekiwania młodego pokolenia.

Dowiedz sie więcej o szkole

Kontakt

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie
47-320 Gogolin, ul. Szkolna 27
77 466 62 35
77 466 62 35
sekretariat@gogolin.com.pl
Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie
Wewnętrzne numery telefonów
Sekretariat LO - wew. 1
Fax - wew. 2
Pokój nauczycielski - wew. 3
Księgowość - wew. 4
Pedagog - wew. 6

Ostatni artykuł

15
Lut2021

Liczba Pi w obiektyw...

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Liczba Pi w obiektywie”. Uczestnicy sam...

11
Lut2021

Dzień Pisania Piórem

Czy wiedzieliście, że 12 lutego przypada święto "Dzień Pisania Piórem"? Postanowiłam więc wykorzysta...

09
Lut2021

Dzień Tabel

Kilka dni temu obchodziliśmy Dzień Tabel, my przypominamy naszą, stworzoną w zeszłym roku. Jeszcze b...

Informacje

Najważniejsze informacje potrzebne do codziennego używania. Możesz zobaczyć plan lekcji, poznać najważniejsze wydarzenia w danym roku kalendarzowym czy też zalogować się do eDziennika. Zachęcamy do zapoznania się.

eDziennik

Zaloguj się do dziennika elektronicznego. Opolska eSzkoła to model opolskiej oświaty, który opiera się na technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Kalendarz

Zapoznaj się kalendarzem na dany rok szkolny. Możesz zobaczyć jakie wydarzenia będą odbywały się w naszej szkole.