Wszyscy wiemy jak ważna jest woda. Aby poznać jej tajemnice uczniowie grup biologicznych klas 2 i 3 liceum 8 października wybrali się do Wrocławia, A dokładniej Hydropolis.
Wycieczke rozpoczęliśmy od czasu wolnego na ciepły posiłek w galerii Dominiańskiej. Potem udaliśmy się d Hydropolis gdzie zostaliśmy oprowadzani po nowoczesnych wystawach. Zwiedzanie rozpoczęliśmy krótkim seansem a zakończyliśmy na robieniu tematycznych zdjęć. Wycieczke uważamy za bardzo udaną!!!

Opiekunami wyjazdy były Pani Barabara Wlizło I Pani Ludmiła Kozłowska

Liga NGOs to nowoczesna forma rozwoju dla liderów społeczeństwa obywatelskiego. Decydując się na udział w programie zyskujesz możliwość udziału w zajęciach prowadzonych przez znakomitych wykładowców i trenerów. Warsztaty z uczestnikami prowadzić będą osoby specjalizujące się w pozyskiwaniu środków oraz menedżerowie m.in. z Google. Z nami będziesz trenować umiejętność pisania wniosków, wystąpień publicznych, zarządzania projektami, zespołem, a także poznasz niezbędne elementy savoir-vivre. Podczas spotkań z ministrami i innymi zaproszonymi gośćmi, będziesz mieć możliwość uzyskania odpowiedzi na interesujące Cię pytania.

Propozycja laboratorium chemicznego na dzisiejszy wieczór: luksusowy peeling cukrowy z dodatkiem kopry kokosowej i witamin o pięknym zapachu wiśni w czekoladzie lub kokosa. Jest niezwykle skuteczny i dzięki niemu można uzyskać gładką i nieziemsko pachnącą skórę.

W klasie 1B na lekcji języka polskiego odbyło się spotkanie na Olimpie.
Na zgromadzeniu u Zeusa gościli wszyscy bogowie .Tym razem nie tylko ucztowano, ale każdy uczeń przygotował prezentację na temat boga, w którego się wcielił.
Wypowiedzi były bardzo ciekawe, a niektóre nawet dowcipne.
Poznaliśmy historie powstania bogów, ich zadania i obowiązki , cechy charakteru oraz atrybuty, z którymi często są ukazywani.
Każdy bóg miał kostium i swoje atrybuty- w ich przygotowaniu nie zabrakło pomysłowości i zaangażowania uczniów.
Tym razem ja byłam słuchaczem i obserwatorem lekcji, którą wspólnie przygotowaliśmy.
Brawo 1B!
Gratuluje i mam nadzieję ,że kolejne będą równie ciekawe…
Beata Durska

Dzisiaj przyszli żołnierze z klasy 1A zamienili mundury na fartuchy. Zamiast broni używali szkła laboratoryjnego i pod opieką mgr Iwony Krawczyk stworzyli cudownie pachnące i kolorowe sole, które posłużą im do relaksującej kąpieli po wyczerpujących ćwiczeniach.

W tym tygodniu świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków.
Jest to święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w krajach europejskich w dniu 26 września. Jego celem jest popularyzowanie różnorodności językowej oraz motywowanie obywateli Unii Europejskiej do nauki języków obcych.

Na długie jesienne wieczory najlepsza jest rozgrzewająca kąpiel Kleopatry. Świetnie się do tego sprawdzi nasz mleczno-musujący pył do kąpieli o uwodzicielskim zapachu pomarańczy i cynamonu. Wykonany został pod opieką mgr Iwony Krawczyk przez dziewczyny z 1C.

W dniu 25.09.2019 roku nasza szkoła zostało zaproszona na IV Dni Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gogolinie. Uczniowie klas 1 i 2 pod opieką Pani Zimon brali udział w prelekcjach o historii Gogolina: „Wapiennictwo w gminie Gogolin – historia rozwoju i znaczenie” oraz „Kapliczki, krzyże przydrożne, pomniki w gminie Gogolin” prowadzonych przez Pana Eryka Borończyka i Panią Ewę Bury. W przerwach między wykładami czekał na uczestników słodki poczęstunek. Nasi uczniowie mogli wykazać się wiedzą zdobytą podczas prelekcji w testach i konkursach, gdzie byli bezkonkurencyjni. Dzięki ich zaangażowaniu zdobyli nagrody. Gratulujemy wygranym i dziękujemy za zaproszenie.

Wiktoria Szpicka i Agnieszka Zielińska

O nas

Dysponujemy dobrą bazą dydaktyczną, która jest stale uzupełniana i modernizowana, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej szkoły. W bibliotece szkolnej funkcjonuje Centrum Multimedialne, gdzie każdy uczeń ma dostęp do Internetu.

Gwarantujemy wysoki poziom nauczania. Oferujemy małe grupy językowe. W szkole wykłada stała i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Rozwój młodzieży odbywa się pod opieką specjalistów. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną uczniowi, otwartą na problemy i oczekiwania młodego pokolenia.

Dowiedz sie więcej o szkole

Kontakt

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie
47-320 Gogolin, ul. Szkolna 27
77 466 62 35
77 466 62 35
sekretariat@gogolin.com.pl
Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Gogolinie
Wewnętrzne numery telefonów
Sekretariat LO - wew. 1
Fax - wew. 2
Pokój nauczycielski - wew. 3
Księgowość - wew. 4
Pedagog - wew. 6

Ostatni artykuł

17
Paź2019

Klasy 2 i 3 w Hydrop...

Wszyscy wiemy jak ważna jest woda. Aby poznać jej tajemnice uczniowie grup biologicznych klas 2 i 3...

16
Paź2019

Weź udział w Lidze N...

Liga NGOs to nowoczesna forma rozwoju dla liderów społeczeństwa obywatelskiego. Decydując się...

16
Paź2019

Luksusowy peeling cu...

Propozycja laboratorium chemicznego na dzisiejszy wieczór: luksusowy peeling cukrowy z dodatk...

11
Paź2019

Spotkanie na Olimpie

W klasie 1B na lekcji języka polskiego odbyło się spotkanie na Olimpie.Na zgromadzeniu u Zeusa gości...

Informacje

Najważniejsze informacje potrzebne do codziennego używania. Możesz zobaczyć plan lekcji, poznać najważniejsze wydarzenia w danym roku kalendarzowym czy też zalogować się do eDziennika. Zachęcamy do zapoznania się.

eDziennik

Zaloguj się do dziennika elektronicznego. Opolska eSzkoła to model opolskiej oświaty, który opiera się na technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Plan lekcji

Zapoznaj się z planem zajęć liceum. Zobacz, która klasa, w której sali i z jakim nauczycielem ma zajęcia lekcyjne.

Kalendarz

Zapoznaj się kalendarzem na dany rok szkolny. Możesz zobaczyć jakie wydarzenia będą odbywały się w naszej szkole.